Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAKCV5407D1ZI
Call 07942710410
Send Enquiry
Product Brochure
| Web Width | 1200 mm |
| Production Capacity | 500 m/min |
| Machine Speed | 500 mpm |
| Material Type | Paper, Label Stock, Al Foil, Laminates, Non Woven, Plastic Film |
| Min Slit Width | 40 mm |
| Core ID | 152 mm |
| Rewind Type | Duplex |
| Knife Type | Shear, Razor |
| Material | Mild Steel |
| Drive Type | Servo Drive |
| Edge Guide | Pneumatic |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
View Complete details