Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAKCV5407D1ZI
Call 07942710410
Send Enquiry
Product Brochure
| Max Web Width | 1000 mm |
| Max Speed | 250 m/min |
| Coating Method | Gravure roll |
| Substrate Combination | Film to film, Film to foil |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Max Web Width | 1000 mm |
| Max Speed | 300 m/min |
| Coating Method | Gravure roll |
| Substrate Combination | Film to film |
| Dryer Type | Electric heating |
| Unwind Type | Double unwind |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Max Web Width | 1000 mm |
| Max Speed | 500 m/min |
| Coating Method | Gravure roll |
| Substrate Combination | Film to film |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Max Web Width | 1000 mm |
| Max Speed | 350 m/min |
| Coating Method | Gravure roll |
| Substrate Combination | Film to film |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Max Web Width | 1000 mm |
| Max Speed | 400 m/min |
| Coating Method | Gravure roll |
| Substrate Combination | Film to film |
| Dryer Type | Electric heating |
| Unwind Type | Double unwind |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Max Web Width | 1000 mm |
| Max Speed | 250 m/min |
| Coating Method | Gravure roll |
| Substrate Combination | Film to foil |
| Dryer Type | Electric heating |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
View Complete details