Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAKCV5407D1ZI
Call 07942710410
Send Enquiry
Product Brochure
| Web Width | 1200 mm |
| Production Capacity | 500 m/min |
| Machine Speed | 400 mpm |
| Material Type | Plastic Film |
| Min Slit Width | 40 mm |
| Core ID | 76 mm |
| Rewind Type | Center |
| Production Capacity(Meter/Min) | 400 MPM |
| Power Consumption | hp |
| Material | Mild Steel |
| Knife Type | Razor |
| Frequency | 500hz |
| Drive Type | Servo Drive |
| Edge Guide | Pneumatic |
View Complete details