Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAKCV5407D1ZI
Call 07942710410
Send Enquiry
Product Brochure
| Max Web Width | 1000 mm |
| Max Line Speed | 300 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Material | Mild Steel |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 380 V |
| Usage | Used for slitting thin and slip plastic films of uniform thickness such as laminating paper |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
View Complete details